GES

Güneş enerji santralleri (GES) güneşten aldığı ışınları paneller üzerinde bulunan hücreler sayesinde doğru akıma dönüştürür. Dünya üzerinde doğru akım (DC) kullanılmadığı için elde ettiğimiz akımı alternatif akıma (AC) dönüştürülmesi  gereklidir. Bu dönüşümler invertörler sayesinde yapılabilmektedir. İnvertörlerin kullanılış amacına göre şebekeye bağlı yada şebekeye bağlı olmayan sistemler olarak güneş den elde edilen enerji kullanılır.

Polatlı;

Santralimiz Ankara ili Polatlı ilçesinde kurulumu gerçekleştirilmiştir. Santralimizin gücü 8 MW olarak dizayn edilmiş ve kurulmuştur. Santrallerin invertörleri merkezi sistem invertörlerdir. Saha içinde üretilen DC güc kablolar yardımıyla merkezi invertöre gelir ve AC güce dönüştürülmektedir. Santrallerimizde 265 Wp gücünde paneller kullanılmıştır.

Kurşunlu;

Santralimiz Çankırı ili Kurşunlu ilçesinde kurulumu gerçekleştirilmiştir. Santralimizin gücü 7 MW olarak dizayn edilmiş ve kurulmuştur. Santrallerin invertörleri 66 kW gücünde seçilmiştir ve toplamda 105 adet invertör kurulumu gerçekleştirilmiştir. Her bir invertör kendi AC gücünü üretip ana toplama panosuna iletmektedir. Santırallerimizde 320 Wp gücünde paneller kullanılmıştır.

Atkaracalar;

Santralimiz Çankırı ili Kurşunlu ilçesinde kurulumu gerçekleştirilmiştir. Santralimizin gücü 2 MW olarak dizayn edilmiş ve kurulmuştur. Santrallerin invertörleri 66 kW gücünde seçilmiştir ve toplamda 30 adet invertör kurulumu gerçekleştirilmiştir. Her bir invertör kendi AC gücünü üretip ana toplama panosuna iletmektedir. Santırallerimizde 320 Wp gücünde paneller kullanılmıştır.

Sivrihisar;

Santralimiz Eskişehir ili Sivrihisar ilçesinde kurulumu gerçekleştirilmiştir. Santralimizin gücü 3,75 MW olarak dizayn edilmiş ve kurulmuştur. Santrallerin invertörleri 66 kW gücünde seçilmiştir ve toplamda 90 adet invertör kurulumu gerçekleştirilmiştir. Her bir invertör kendi AC gücünü üretip ana toplama panosuna iletmektedir. Santırallerimizde 320 Wp gücünde paneller kullanılmıştır.

Manisa;

Santralimiz Manisa ili Salihli ilçesinde kurulumu gerçekleştirilmiştir. Santralimizin gücü 5 MW olarak dizayn edilmiş ve kurulmuştur. Santrallerin invertörleri 66 kW gücünde seçilmiştir ve toplamda 75 adet invertör kurulumu gerçekleştirilmiştir. Her bir invertör kendi AC gücünü üretip ana toplama panosuna iletmektedir. Santırallerimizde 265 Wp gücünde paneller kullanılmıştır.

Çifteler;

Santralimiz Eskişehir ili Çifteler ilçesinde kurulumu gerçekleştirilmiştir. Santralimizin gücü 1 MW olarak dizayn edilmiş ve kurulmuştur. Santrallerin invertörleri 66 kW gücünde seçilmiştir ve toplamda 15 adet invertör kurulumu gerçekleştirilmiştir. Her bir invertör kendi AC gücünü üretip ana toplama panosuna iletmektedir. Santırallerimizde 320 Wp gücünde paneller kullanılmıştır.

Hizmetler

  1. Fizibilite Raporu İncelenmesi ve Hazırlanması
  2. Saha Tespiti ve Uygunluk Çalışması
  3. EPDK Lisans veya Çağrı Mektubu Başvuru Sürecinin Yürütülmesi
  4. ETKB Projelerinin Hazırlanması ve Onaylatılması
  5. Elektromekanik Teçhizat Seçimi
  6. Tesis Kurulumu Aşamasında Müşavirlik Hizmetleri
  7. Kabul İşlemlerinin Yürütülmesi
  8. Bakım, Onarım ve İşletme Hizmetleri